Aldatıldıktan sonra iyileşmenin yolları nelerdir

Aldatıldıktan sonra iyileşmenin yolları nelerdir

Diyelim ki Kocanız tarafından aldatıldınız inanılmaz bir çöküş ve bunu kabullenme düşünme ve bunu hazmedememe gibi dönemlerden mecburen gitmek zorunda kalıyorsunuz. Peki ya Bunları kabul ettikten sonra ne yapacaksınız?
İşte Tam da bu noktada sizlere bazı bilgiler vermemiz gerekiyor uzman klinik psikolog Başak Saraçoğlu aldatılma konusunda ilk ve en önemli adımın kabullenmekten geçtiğini söylemektedir yani erkek tarafından ya da Kocanız tarafından aldatıldığını zaman bunu kabullenmeniz gerektiğini söylüyor Bir uzman gözünden aldatılma sonrası nasıl iyileşir bileceğiniz e dair Size birkaç öneride bulunmak istiyoruz..

Aldatıldıktan Sonra hayatımız nasıl devam ediyor aldatılan kişi neler yaşıyor..!

Aldatıldıktan sonra yaşanılan şey hemen hemen herkeste aynı şeydir sevgili arkadaşlar. Aldatılan çeyizlik bence bence o kendisi yazıyor Yani kocası tarafından burada karısı tarafından aldatıldığına inanmıyor. Daha sonrasında ise, kocası tarafından aldatılmış olan kişi ilişkinin En başından en sonuna kadar oturup düşündüğü zaman psikolojik bir travma içerisine giriyor. Tabi bunları düşündükten ilişki içerisinde gözümden kaçırdığı ya da istemediğin şeyleri aldatılması na dair olan belirtileri fark etmeye başlıyor. Kocası tarafından bir başka kadınla gizli telefon görüşmeleri, gizli mesajlaşmalar, gizli bir şekilde alınmış hediyeler ve saklanan eşyalar gibi bir sürü şey göz önüne gelerek taşlar yerine oturmaya başlıyor. Bu taşlar yerine oturduktan sonra kadınlar kocası tarafından aldatıldığını kabullenmeye başlıyorlar. Aldatılma olayının bu evresi ise aldatılan kadın için en önemli boyuttur.

Peki aldatıldıktan sonra daha hızlı bir şekilde iyileşmenin yolları nelerdir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz psikolojik sıkıntılar ve yaşanmış olan bu evreler mutlaka gerçekleşmek ve yaşanmak zorundadır. Bu yaşanan aldatılma acılarından ve psikolojik problemlerden hiçbir kaçış yok Ne yazık ki..!! Ancak aldatıldığınızı kabul ettiğiniz zaman bu süreç biraz daha kolay olmaya başlıyor. Aldatılma acısını kabullen dikten sonra özellikle kadınlar içinde bulunduğu bu durumu kabullenmeye başlıyorlar ve bu şekilde de yavaş yavaş iyileşiyor lar. İkinizde yaşadığınız bu problemin ne kadar çabuk benimser ve kabul ederseniz, o kadar hızlı bir şekilde çözüme gider ve o kadar hızlı bir şekilde iyileşirsiniz.
Peki ya aldatılma sonrasında kişinin Ruhumda ve bedeninde ne gibi değişiklikler ortaya çıkmaktadır?
Hemen sizlere Bununla ilgili de birkaç cümle yazalım arkadaşlar. Aslında bu durum insanlarda kişiden kişiye değişik farklılıklar gösterebilir. Psikoloji dilinde Bunun adına somatizasyon adı verilmektedir. Ruhsal duygu durumunuzun vücudunuza ve bedeninizi ve hareketlerinize yansımasına somatizasyon denmektedir. Aldatılmış olan kişi somatizasyon sistemini kullanıyorsa bedeninde çeşitli stres tepkimeleri iştahsızlık uykusuzluk ya da tam tersi olarak aşırı iştah ve uyku ortaya çıkabiliyor. Ayrıca somatizasyon tepkisi insanlar da çok daha değişik hareketleri ve duyguları da sebep olabiliyor. Buna da örnek vermemiz gerekirse karamsar olmak, yaptığınız hiçbir şeyden keyif alamamak, sürekli düşünceli olmak ve İçine kapanmak gibi örnekler verebiliriz.

Yazar: admin

Görüntüleme: 339 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2022

Cevap bırakın