Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır

Aliexpress Çin merkezli mobil ve internet üzerinden alışverişinizi yapabileceğiniz internet sitesidir. Çok geniş ürün seçeneği ve her bütçeye uygun fiyatlarıyla dünyanın en çok tercih edilen firmalarındandır. Siz de bu siteden ürün satın almak ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız.  O zaman bu makalemizi dikkatli okuyun.

Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?

Aliexpress’ten  alışverişinizi yaparken kişisel ve kart bilgilerinizi vermeniz gerekir. Aliexpress en güvenilir sitelerden biridir. Neredeyse dünyanın her yerine satış yaptığı için güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz. Yurt dışı menşeili olduğu için kartınızı yurt dışı alışverişe açık olması gerekir. Güvenlik tedbiri olarak alışverişinizi yaptıktan sonra işlem kısıtı koyabilirsiniz.

Aliexpress’te Kargo Ücreti Var Mı?

 

Aliexpress merkezi Çin olduğu için ürünler oradan gelmektedir. Aliexpress’te kargo ücretli ve ücretsiz olmak üzere seçenekler  bulunur.  Size önereceğimiz filtre yazan bölgeden ücretsiz gönderi seçeneğini seçmenizdir. Çünkü kargo ücretli olduğundan satın aldıklarınızdan  daha fazla bir ücretlendirme ile karşılaşabilirsiniz.

Aliexpress Hesap Oluşturma

 

Aliexpress’te bir ürün satın alacaksanız ilk olarak yapmanız gereken mobil  ya da internet üzerinden üye olmaktır. Aliexpress sitesinde yan pencerede ücretsiz kaydolun seçeneğiyle  kolaylıkla kaydolabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun ve giriş yaptığınız bilgileri not etmeyi unutmayın.

Aliexpress  Ürün Arama  ve Sipariş Verme

 

Aliexpress öncelikle arama  ya da kategoriler kısmından istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.  Daha sonra arama sonucunuza göre çıkan ürünleri filtreleye bilirsiniz. Filtre kısmında teslimat adresi, kargo, fiyat aralığı gibi çeşitli  seçenekler bulunur. Ayrıca  ürünleri neye göre sıralanacağınızı da  seçebilirsiniz. Sipariş sayısı, satıcıların derecelendirilmeleri gibi çeşitli şekillerde görüntüleyebilirsiniz.

Aliexpress Yorumlar ve Geri Bildirim

 

Aliexpress’te aynı ürün birden fazla satıcı tarafından ortaya konulabilir. Aldığınız ürünün puanına ve  o ürünü satın alan kişilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Sepete Gitme ve Alışverişi Tamamlama

Alışveriş sepetini görüntüleyerek sepetinizdeki ürünleri ulaşabilirsiniz ya da devam et diyerek alışverişe devam edebilirsiniz. Hepsini satın al diyerek alışverişi tamamlayabilirsiniz. Sonra sipariş onay ekranına yönlendirileceksiniz. Burada öncelikle adres bilgilerinizi girmeniz gerekir.  Sipariş onaylama penceresinin alt tarafında ödeme yöntemi seçmeniz gerekir.  Ekran altında yer alan “ confirm&pay “ kısmında ki tuşa basarak yönlendirilirsiniz ve sipariş tamamlanır.

Sipariş Kargo Takip

Aliexpress’ten aldığınız ürünler Çin’den geldiği için sadece belirli noktalarda siparişinizin nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz.
Siz de artık Aliexpress’ten rahatlıkla alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yazar: admin

Görüntüleme: 320 defa

Kategori: Haberler

Yayınlanma Tarihi: 09 Nisan 2022

Cevap bırakın