Chat Odaları

Chat Odaları

Chat Odaları

Teknolojinin gelişmesiyle, internet ortamının bizlere sunduğu imkanlardan biri de chat odalarıdır. Chat odaları pek çok insanın aynı anda girdiği ve sohbet ettiği popüler platformlardır. Bu kadar popüler olmasının sebebi ise, karşınızdaki kişinin kim olduğunu bilmeden sohbet etmek heyecan verici bir duygudur. Ayrıca, yeni insanlar tanımak, yeni dostluklar kurmak, faklı kültürleri keşfetmek ve toplumun fikirlerini, düşünceleri öğrenmek oldukça güzeldir. Aynı zamanda kendi fikirlerimizi özgürce ifade etmek, fikir almak ve reel hayatta çevremizde olan kişilere anlatamadıklarımızı tanımadığımız insanlara anlatmak rahatlatıcı bir histir. Çünkü burada kimse bizi eleştirmez. Bizi tanımadıkları için taraf tutmazlar. Bizimle ilgili hiçbir çıkarları olmadığından pohpohlama ihtiyacı hissetmezler. Olaylara bakış açımızı değiştirebilir ve gerçeği görmemizi sağlayabilirler. Çünkü reel hayatımızda pek çok kavram burada geçerli değildir.

Reel Hayattan Farkı

Reel hayatta belli bir düzen vardır. Gerek iş hayatında gerek okul hayatında ya da günlük hayatta pek çok kişiyle belirli çıkarlar doğrultusunda sohbet etmek zorunda kalabiliriz. Yeni geldiğinde eleştirilerden kaçınmak için başımızdan geçen bir olayı ailemizden, arkadaşlarımızdan saklamak zorunda kalabiliriz. Sırf statüsü bizden üstün diye fikirlerimizi saklamak durumunda kalabiliriz. Kısaca reel hayatta çoğu kez bir maske takınırız. Bu maskeyi takmaktan sıkılan çoğu kişi de chat odaları sayesinde özgürlüğünü ilan eder. Artık çıkarlar uğruna yapılan sohbetlerden sıkılmıştır, reel hayatın stresinden bunalmıştır, isteksizce yakalayamadığı dürüstlüğü chat odalarında arar ve bulur. Çünkü bu odalarda kaç para kazandığınızın, ne iş yaptığınızın ya da dış görünüşünüzün bir önemi yoktur.

Reel Hayata Yansıması

Yazışarak sohbet etmenin en iyi yönlerinden biri ise, kişiyi tanımaya odaklı olmasıdır. Diğer insanlardan zarar görmeyiz. Bize saygısızlık eden, chat odalarını amacı dışında kullanan, rahatsızlık veren kişileri anında engelleyebiliriz. Kısaca chat odaları seçim yapma hakkı verir.  Yazışmayla yapılan sohbetlerde dış görünüşün ve maddi durumun bir önemi yoktur. Okumaya, anlamaya ve tanımaya odaklıdır tüm sohbetler. Sohbet ilerlediğinde, ortak noktalar keşfedildiğinde arkadaşlıklar reel hayata yansır. Belki de en güzel, dürüst ve uzun ömürlü ilişkilerin başlangıcıdır.

Yazar: admin

Görüntüleme: 352 defa

Kategori: Bedava sohbet

Yayınlanma Tarihi: 09 Nisan 2022

Cevap bırakın