En İyi Erkek Modası Alışverişi

En İyi Erkek Modası Alışverişi

En İyi Erkek Modası Alışverişi

Her erkek modaya ayak uydurmak ister. Peki, modaya nasıl ayak uydura bilirsiniz? Tabi ki modaya ayak uydurmak için o sezonun modasını takip ederek alışveriş yapmalısınız. Yalnız alışveriş yapmadan önce kendinize bir tarz belirlemelisiniz. Bu tarzı nasıl belirleyebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Öncelikle tarzınız her zaman sizi yansıtmalıdır. İnsanlar tarzınızdan az çok nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu tahmin etmelidir.
Yanlış belirlenmiş bir tarz yanlış bir alışveriş yapmanıza neden olacaktır. Örneğin kadınsal bir yapınız varsa, duygusal ve kibarsanız kaban gibi sizi kaba gösterecek ceketler tercih etmemelisiniz. Kaban tercih eden kişiler genelde sert mizahlı olan kişilerdir. Kış aylarında sıcak tutuyor olabilir ama siz daha sade içi yünlü sıcak tutacak deri montlar alırsanız kişiliğinizi tarzınıza yansıtmış olursunuz.

Erkekler İçin Moda Niye Bu Kadar Önemli?

Moda önemsizdir gibi düşünmeyin. Moda her erkek için önemlidir tabi ki. Ama bunun dışında da başka nedenleri de vardır. Bunlardan biride kızların ilgisini çekmeye çalışmalarıdır. Ama ne yapsalar da bir türlü kızların ilgisini çekmeyi başaramazlar. Bunun nedeni yanlış tarzı seçmeleri ve modayı takip etmeden bilinçsiz bir şekilde alışveriş yapmalarıdır. Eğer yanlış tarzı seçerseniz ya da modaya ayak uydurmazsanız kızların ilgisini çekemezsiniz. Her zaman havalı görünen erkekler, kızlar tarafından daha çok ilgi çekiyor diye düşünmeyin.

Öyle bir şey yok. Havalı görünen erkekler size gözlük takan, yırtık pantolon giyen ya da kot ceket giyen erkeklerdir diye düşünmeyin. Çünkü ne giydiğinizin aslında bir önemi yoktur. Erkeği havalı yapan kendi tarzını tam anlamıyla bulmuş olmasıdır. Sizde kendi tarzınızı bulduğunuz zaman tam anlamıyla havalı gözükeceksiniz.

Kendi Tarzımı Nasıl Bulacağım?

Kendi tarzınızı işi bilen birinden yardım alarak daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Modacılık bölümü okumuş bir arkadaşınız varsa sizin için iyi olacaktır. Eğer modacı arkadaşım yok diyorsanız üzülmeyin. Kendi tarzınızı kendinizde bulabilirsiniz. Bunun için önce aynaya geçip kendinize bir bakın. Kilonuza, boyunuza, yüzünüze ve en önemlisi de duruşunuza bakın. Duruş bir erkek için çok önemlidir. Dik durmanız ve yürüyüşünüz sizin tarzınızı belirlemenize yardımcı olacaktır. Öncelikle zayıfsanız alışveriş yaparken bol giysiler tercih edin.

Eğer kiloluysanız (Örneğin: 1.75 Boy – 110 Kilo) yine bol giysiler tercih edin. Tabi ki sade bol bir tişört değil. Yaşınıza uygun hareketli bir yapınız varsa daha renkli bir tişört tercih edebilirsiniz. Ama eğer sporcuysanız tabi ki bir adım öndesiniz. Fit kıyafetler tercih edin. Fit kıyafetler sizi daha güzel gösterecektir. Kıyafetiniz vücudunuza tam oturacağı için daha hoş bir görüntü oluşacaktır. Spor yapmıyorsanız kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum. Hem sağlığınız açısından hem de duruşunuz açısından iyi olacaktır. O yüzden alışveriş yaparken modaya ve tarzınıza uygun alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde daha çok dikkat çekeceksiniz.

Yazar: admin

Görüntüleme: 321 defa

Kategori: Gündem

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2022

Cevap bırakın