Partneriniz cinsellikten ve ilişkiden kaçıyor mu?

Partneriniz cinsellikten ve ilişkiden kaçıyor mu?

Herkesin net olarak bildiği bir şey vardır, O da mutlu ilişkilerin formülünün cinsel bir hayattan geçtiği gerçeğidir. Ama ne yazık ki bazı ilişkilere ve bu ilişkilerdeki mutluluklara Cinsel sorunlar gölge düşürebilmektedir. Türkiye’de her 10 erkekten 4’ünün cinsel bozukluklarının ilişkisi üzerine kara bulutlar serpmesine izin vermiyoruz. Şimdi sizlere cinsel bozukluklar konusunda birtakım çözümler önereceğiz.
Türkiye’de her iki cinsinde, yani kadınlarında erkeklerinde cinsel hayatlarında bulunan bazı tatminsizlikler genelde çeşitli nedenlere dayanabiliyor ve farklı çözümleri bulunuyor. İnsanların cinsel hayatında Arada sırada yaşanan sorunlar çok fazla Göze batmasa da, ilerleyen yaş ve psikolojik nedenler gibi kalıplaşmış olan sorunların çözülmesi gerekiyor.

Suçu kendinizde aramayın..!

Türkiye’de çiftler genelde bu gibi durumlarda cinsel sorun yaşadıkları zaman nedenlerini genelde kendilerinde aramaktadırlar Özellikle de kadınlar cinsel işlev bozukluğu yaşandığı zaman partnerini mutlu edemedikleri için kendilerini suçluyorlar. Bir kadın erkek arkadaşı ya da sevgilisi tarafından istenmediği veya beğenilme diye duygusuna kapıldığı zaman ilişkideki cinsel isteksizlik ve psikolojik problemler daha kötü bir hale geliyor. Bu durumu psikolojik olarak ele alırsak, cinsel işlev ve arzu bozukluğunda bir çok sebep olabilir diyebiliriz. Bu psikolojik sorunu anlamadan kadınların bu duyguya kaplamaları ise çiftlerin cinsel hayatlarında çok daha kötü sonuçlara neden olabiliyor ve ilişkiye daha büyük zararlar verebiliyor. Ancak cinsel hayatlarının bozukluğunu karşılıklı bir şekilde konuşarak çözüme gitmeye çalışan çiftler daha mantıklı hareket etmektedirler. Çünkü cinsel hayatınızda oluşan problemlerin tedavisi Tıp dilinde mümkündür. Önemli olan ilişkiye daha fazla zarar vermeden, karamsarlığa kapılmadan ve kendimizi suçlamadan bir doktora giderek en kısa sürede çözüm yoluna gitmektir.

Erkeklerde görülen bir takım Cinsel sorunlar.!

Cinsel hayatımızda Yaşanan bu problemler sizin veya karşınızda bulunan partnerinizin cinsel tatmin orgazm olamama gibi fiziksel veya psikolojik sorunlardır. Erkeklerde meydana gelen cinsel problemler, yaş fark etmeksizin bir sağlık problemidir. Yani her yaştan erkekte cinsel işlev bozukluğu gerçekleşebilir. Fakat yaş ilerledikçe cinsel işlev bozukluğu daha da yaygın bir hale gelecektir. Ülkemizde bu konu ile ilgili Doktorlar tarafından yapılan güncel tedaviler, cinsel problemler yaşayan erkeklerin tedavi olmasına yardımcı olabiliyor.

Orgazm olamama ve cinsel problemi olan erkekler ne yapmalıdır?

Yaşamış olduğumuz cinsel problemlerin tamamının tıbbi olarak ve psikolojik olarak bir çözümü olduğunu bilmenizde fayda var. Öncelikle çekinmeden, utangaçlık hissetmeden, bu konu ile ilgili yardım alabilmek için bir üroloji doktoru ile görüşmeniz gerekiyor. Çünkü, bu tarz cinsel problemler sizlerin bilmediği başka hastalıkların da sebebi olabiliyor. Üroloji doktorları, bu konuda fizik muayene ile sizlere bir teşhis koyarak, tedavi işlemlerinizi gerçekleştiriyor.

Yazar: admin

Görüntüleme: 300 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2022

Cevap bırakın