Radyo Sohbet

Radyo Sohbet

Henüz televizyonların olmadığı zamanlardan en önemli iletişim araçlarından biri radyolardı. Dünya üzerinde olup biten ne varsa radyo ile öğrenilirdi. Radyo yayın akışları dört göle beklenir, spor, müzik ve sohbet içerikli yayınlar sadece radyo sayesinde dinlenirdi.
Günümüzde televizyonun icadı ile radyonun popülerliği azalsa da yine de dünyanın en yaygın olarak kullanılan kitle iletişim araçları arasında yer almaktadır.

 

RADYO KÜLTÜRÜ

Eskilerin özellikle bildiği radyo kültürü denen bir olgu vardır. Ne olursa olsun baş ucunda radyosunu eksik etmeyen bir kitledir bu. Radyo programlarını asla kaçırmayan bu kitle zamanla azalacağına gün geçtikçe radyo programlarının içeriğini daha da zenginleştirmesi ile daha da çoğalmıştır.
Özellikle radyo sohbet yayınları çok ilgi çekmektedir. Zamanla radyo yayınına bağlamanın başlaması ile spiker ile konuğun radyo sohbet şeklinde yayınlarının çok takipçisi bulunmaktadır. Yine radyo sohbet aralarında verilen müzik ziyafeti radyonun olmazsa olmasıdır. Aslında radyolar günümüze doğru gelme yolculuğunda bir ara müzik endeksli idi. Tüm yeni çıkan şarkı ve şarkıcılar ilk radyo aracılığı ile öğrenilirdi. İnternet sisteminin zaman içinde gelişmesi ile radyolar artık değişik içeriklere de yer vermek zorunda kaldı.

HER ŞEYE RAĞMEN RADYO

 

Aslında televizyonun ve internetin o kadar darbelerine karşı radyonun hala dimdik ayakta durmasının tek sebebi tolumda oluşan radyo kültüründen başka bir şey değildir. Bir örnek ile anlatmak gerekirse; sık araba kullanan kişilerin radyo dinleme alışkanlığı çok gelişmiştir. Her ne konuda olursa olsun, radyoyu açtığınızda radyo sohbet ve müziğe ulaşmanız 0 mümkündür. Geyik muhabbetinden gayet ciddi konulara, tasavvuf konularından felsefeye her konuda içeriğe radyo ile ulaşmak mümkündür.
Kendini yalnız hisseden insanlar çok radyo dinlerler. Canlı yayınlara telefon ile bağlanır radyo sohbet ile yalnızlıklarından kurtulurlar. bu şekilde bir çok insan kendine arkadaş bile edindiği olmuştur. Radyoların kıymeti genelde elektrikler gidince anlaşılır. Radyo hemen imdadımıza yetişir. Yani vefakarlığını hiç bırakmaz radyolar. Eskilerin eskimediği şeylerden biridir.
Eskiden evimizin en özel köşesinde yer alan radyolar artık cep telefonları sayesinde cebimize kadar girdi. Yani ne olursa olsun her şeye rağmen radyo varlığını bir şekilde sürdürmeyi biliyor.

Yazar: admin

Görüntüleme: 382 defa

Kategori: Canlı chat siteleri

Yayınlanma Tarihi: 23 Nisan 2022

Cevap bırakın