Sesli Mobiller

Sesli Mobiller

Sesli Mobil

Bir kullanıcının, bir cihaz kullanan sesli arama yapmasına izin veren teknolojimizdir. Bu teknolojiye örnek alarak Google sesli arama uygulamasını örnek verebiliriz. Mobil telefonunuza Google uygulamasını yüklerseniz, Google’ın sizi sesli arama için yönlendirdiğini görebililiyorsunuz. Bu şekilde ellerinizi kullanmadan kolaylıkla konuşarak internette dilediğiniz terimleri sorgulama şeklini kullanabiliyorsunuz. Sesli arama günümüzde giderek artan bir sıklıkla seslimobiller kullanılır.

Sesli Arama Özellikleri

Özellikle işletmelerin sesli arama teknolojisini kullanmaları için işletmelerinin büyümesi ve daha fazla kullanıcıya ulaşarak sesli arama yapılabilmektedir. Metin yoluyla arama yapan kullanıcılarda daha spesifik ve kısa anahtar kelimelere yönelirken diğer sesli aramada söylenenler genellikle uzun kuyruklu anahtar kelimelerden oluşuyor. Google Home ve Amazon Alexa gibi ürünler sesli arama teknolojisi yoluyla günden güne yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Öyle ki, Google’da günlük olarak yapılan 3,5 milyar kişi aramanın 3’te 1’ini sesli aramalarını kullanarak oluşturduğu artık biliyor. Yakın gelecekte yapılacak olan tüm aramalarınızın %50’sinin sesli arama biçiminde yapıldığı seslimobiller öngörülüyor.

Sesli Mobil Kullanımı

Mobilin giderek yaygınlaşması ile de sesli mobil teknolojisini öne çıkarıyor. Sesli mobil kullanıcı deneyimini daha hızlı ve kullanışlı hale gelmesi de bu teknoloji ile her geçen gün daha fazla kullanılmasını önemli nedenlerinden biri olur.

Yazar: admin

Görüntüleme: 354 defa

Kategori: Görüntülü sohbet siteleri

Yayınlanma Tarihi: 06 Nisan 2022

Cevap bırakın