Sesli Ve Görüntülü Sohbet

Sesli Ve Görüntülü Sohbet

Sesli Ve Görüntülü Sohbet

Gelişen teknolojiyle birlikte ilerlemeye devam eden iletişim imkanları telefondan televizyona, laptoptan tablete hayatımızın her alanına yayılmış durumda. Artık iş görüşmelerinin ve toplantıların teknolojik aletler sayesinde sesli ve görüntülü olarak gerçekleştirilebildiği, özlemlerin bir tuşla kilometreleri aşıp giderilebildiği bir dünyada yaşıyoruz. Henüz bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmayanlarımız için bu makalede sesli chat ve görüntülü chat imkanlarıyla kitleleri buluşturan güvenilir ve sık tercih edilen uygulamalardan bahsedeceğiz.

SKYPE VE SAĞLADIĞI OLANAKLAR

2003 yılının Ağustos ayında piyasaya sunulan Skype, sadece internet bağlantısı gerektiren bir yazılımdır. Milyonlarca insana çok ucuz sesli görüntülü sohbet imkanı sağlar. Tek yapmanız gereken kendinize ait bir e-posta adresiyle uygulamaya üye olmak ve arkadaşlarınızı eklemektir. Kamerası ve mikrofonu çalışır halde olan bir cihaz aracılığıyla kameralı sohbetinizi sürdürebilirsiniz.

WHATSAPP SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ SOHBET

Bir mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülen Whatsapp, son dönemlerde sonradan eklenen sesli ve görüntülü arama özelliğiyle de öne çıkan bir program olmuştur. En az Skype kadar pratik olan uygulama her yaş grubundan insanın kolaylıkla çözebileceği ve kullanabileceği bir sistemdir. Telefonunuzda kayıtlı olan numaraların sohbetler başlığı altında gözüktüğü listeden aramak istediğiniz kişinin sohbetine girip telefon simgesinin üzerine basmanız yeterlidir.

GOOGLE HANGOUTS

2013’te yayımlanan program üç mesajlaşma servisinin de görevini yerine getirmektedir: Anlık mesaj, sesli mesaj ve görüntülü mesaj. Diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da istenen kişisel bilgilerinizi yazarak ve kendinize ait bir e-posta adresini vererek uygulamaya kayıt olmanız gerekmektedir.

Yazar: admin

Görüntüleme: 414 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2022

Cevap bırakın